6 wrzesień 2021

Pożegnanie lata na festynach

fot. nadesłane
Animacje, gry i zabawy, bezpłatny poczęstunek – tak wyglądały weekendowe atrakcje na dwóch miejskich festynach. Jeden odbył się przy Akcencie ZOO, a drugi obok Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku. To był weekend pełen wrażeń.
REKLAMA
W sobotę (4 września) w Parku Konstytucji 3 Maja przy Akcencie ZOO został zorganizowany rodzinny festyn. Podczas wydarzenia Miasto zapewniło uczestnikom liczne atrakcje. Mieszkańcy mogli między innymi sprawdzić swoją wiedzę na temat form ochrony przyrody w quizie przyrodniczym. Na osoby, które zdobyły największą liczbę punktów, czekały nagrody. Dzieci mogły bawić się klockami edukacyjnymi lub na plenerze malarskim. W ramach poczęstunku na mieszkańców czekała wata cukrowa i woda z saturatora.

Z kolei w niedzielę (5 września) przy ulicy Legionowej odbył się festyn zorganizowany przez Prezydenta Miasta Białegostoku we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9. Z myślą o białostoczanach przygotowano różne rozrywki i przyjemności. Były wśród nich między innymi eurobunge, dmuchańce, malowanie twarzy, warsztaty rękodzielnicze, tworzenie biżuterii, wyplatanie warkoczyków, wyścigi sprawnościowe. Na mieszkańców czekało także stoisko, gdzie można było spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Warto wiedzieć, że następny festyn zostanie zorganizowany w tym tygodniu. W niedzielę (12 września) w godz. 13.00-18.00 w Parku Planty odbędzie się Białostocki Festyn Obywatelski – wydarzenie poświęcone promocji Budżetu Obywatelskiego. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Kamila Bogacewicz
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2021-11-27 17:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 20:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 18:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-02 19:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany