19 wrzesień 2022

Książka o sporcie w II LO

fot. nadesłane
„Siła, Radość, Piękno. Z historii sportu II LO w Białymstoku” to tytuł monografii, której autorem jest Karol Jakubowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku. Dziś (19 września) w tej szkole odbyła się uroczysta gala promująca książkę. W spotkaniu wziął udział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.
REKLAMA
Monografia autorstwa Karola Jakubowskiego to publikacja przeznaczona przede wszystkim dla sportowców, uczniów i absolwentów związanych z II LO. Jest też skierowana do tych wszystkich, którzy przez lata uczestniczyli w rozwijaniu sportowych pasji uczącej się w placówce młodzieży.

Dzięki tej książce i wielu zamieszczonym w niej fotografiom, została przywrócona pamięć o młodych ludziach – sportowcach uczących się i odnoszących sukcesy w tej szkole, oraz o ich nauczycielach, zaangażowanych w pracę z młodzieżą – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Gratuluję autorowi tej publikacji. Pan Karol Jakubowski wykonał ważną i potrzebną pracę.


Publikacja zawiera między innymi indywidualne charakterystyki uczniów i absolwentów, których pasją był sport, aktywność fizyczna. Są tu również szczegółowe informacje o sportowcach – absolwentach na przestrzeni ponad 100 lat (1919-2022) istnienia szkoły. Wśród opisanych osób znalazł się również prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, absolwent klasy sportowej II LO. W monografii pojawiają się takie nazwiska, jak chociażby Wojciech Nowicki, Damian Czykier, Damian Kądzior, Zbigniew Pręgowski.

Książka „Siła, Radość, Piękno. Z historii sportu II LO w Białymstoku” to też uporządkowany spis wyników sportowych uczniów w takich dyscyplinach, jak na przykład badminton, biegi na orientację, futbol amerykański, futsal, kajakarstwo, koszykówka, piłka siatkowa, strzelectwo sportowe, szermierka, tenis stołowy i wiele innych.

Agnieszka Błachowska
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Białystok
8.5°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:58
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 19:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 18:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 19:00
miejsce
Motopub, Białystok, ul. Młynowa 14
wstęp biletowany