17 styczeń 2023

BELTAINE - koncert na Świętego Patryka. Żywioł na scenie z muzyką celtycką w roli głównej!

zdjęcie: BELTAINE - koncert na Świętego Patryka. Żywioł na scenie z muzyką celtycką w roli głównej! / kupbilecik24.pl / BELTAINE - koncert na Świętego Patryka. Żywioł na scenie z muzyką celtycką w roli głównej!
kupbilecik24.pl / BELTAINE - koncert na Świętego Patryka. Żywioł na scenie z muzyką celtycką w roli głównej!
Zapraszamy 18 marca 2023 roku do NieTeatr, Białystok, ul. Sienkiewicza 4.
REKLAMA
data: 2023-03-18 19:30
miejsce: NieTeatr, Białystok, ul. Sienkiewicza 4
bilety: KUP BILET
 

BELTAINE to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Znakomita umiejętność łączenia muzyki tradycyjnej z muzyką współczesną ze szczególnym uwzględnieniem muzyki celtyckiej sprawiła, że zaprosiliśmy Beltaine na okoliczność Św. Patryka. Zagrają w Nie Teatrze 18 marca.

Siedem osobowości i siedem różnych światów muzycznych spotyka się ze sobą tworząc wyjątkową muzyczną mieszankę. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

"Grupa utalentowanych muzyków pozwala sobie na muzyczne eskapady w rejony znane tylko współczesnej muzyce popularnej. To właśnie jest najbardziej charakterystyczne w twórczości Beltaine, bycie poza stylistyczną klamrą. Umiejętność zacierania granic pomiędzy folkowym brzmieniem a współczesnymi trendami w muzyce szczególnie sprawdza się w występach na żywo przed publicznością".

Zespół tworzą:
ADAM ROMAŃSKI - skrzypce
JAKUB SZCZYGIEŁ - whistle, flety
JAN GAŁCZEWSKI - irish bouzouki, dudy gaita
JAN KUBEK - tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne
ŁUKASZ KULESZA - gitara akustyczna
ADAM STODOLSKI - gitara basowa
PIERRE - perkusja

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Beltaine
artyści:
Beltaine
Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny "world music". Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie. Koncert odbędzie się w ramach trasy z okazji 15 lat działalności scenicznej BELTAINE. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Białystok
0.8°C
wschód słońca: 07:00
zachód słońca: 16:22
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 17:30
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany