reklama
kategoria: Społeczne
27 marzec 2025

II edycja projektu A-TO-MY

fot. nadesłane
„A-TO-MY” to zainicjowany przez Miasto projekt poprawy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w białostockim systemie edukacji. Dziś (26 marca) w Zespole Szkół Rolniczych w ramach drugiej edycji tej inicjatywy odbyła się konferencja „Spotkanie z autorytetami”. Ponadto „A-TO-MY” to liczne działania ukierunkowane na wzmocnienie relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi, w tym m.in. turnieje sportowe czy konkurs filmowy na wspólną aktywność rodziców z młodzieżą.
REKLAMA
W drugiej edycji projektu „A-TO-MY” głównymi założeniami i oczekiwanymi rezultatami jest pogłębienie więzi pomiędzy dziećmi a ich rodzicami.

Chodzi o to, żeby dzieci i dorośli nauczyli się lepiej komunikować, co pozwoli w przyszłości uniknąć problemów ze zdrowiem psychicznym i jednych, i drugich. Ponadto nasza inicjatywa ma zachęcać do aktywności fizycznej oraz podjęcia wspólnych działań rodziców i dzieci – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Tomasz Klim. To bardzo dobrze, że ten projekt jest kontynuowany w białostockich szkołach. Problemy ze zdrowiem psychicznym ma coraz więcej dzieci i młodzieży. Naszym zadaniem jest przyjście im z pomocą.

W ramach projektu „A-TO-MY” dziś w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku odbyła się konferencja „Spotkanie z autorytetami”. Wzięło w niej udział ok. 300 osób. Zaproszeni goście: młodzież oraz ich rodzice, a także pedagodzy i psycholodzy z białostockich szkół, mieli okazję wysłuchać wykładów dotyczących komunikacji między rodzicami a dziećmi. Wykłady odpowiadały między innymi na pytania: jak mówić, by być zrozumianym? Jak nie dać ponieść się złym emocjom w rozmowie? Jak mądrze stawiać granice?

Wśród uczestniczących w konferencji autorytetów, posiadających znaczne doświadczenie w pracy psychologiczno-pedagogicznej, znaleźli się m.in. Danuta Matreńczyk ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi w Białymstoku, Agnieszka Dubieniecka z Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia Klanza w Białymstoku, Greta Hapunik ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi w Białymstoku.

Konferencję zaszczycił obecnością prof. dr hab. Mariusz Zbigniew Jędrzejko, diagnosta i terapeuta uzależnień oraz cyberzaburzeń, mediator rodzinny, twórca i dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, jednej z największych polskich platform profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień, który poprowadził m.in. wykład „O niezwykłej naturze człowieka i jego cyfrowych dylematach”.

Po krótkiej przerwie, podczas której rodzice, dzieci oraz nauczyciele z białostockich szkół mogli wymienić się poglądami, rozpoczął się panel dyskusyjny z ekspertami pod hasłem: „Rodzina to nie tylko dom, czyli o budowaniu relacji”. Do tego panelu zostali zaproszeni również rodzice oraz młodzież.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Białystok
6.5°C
wschód słońca: 06:00
zachód słońca: 19:02
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2025-03-31 19:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2025-03-31 19:00
miejsce
Zmiana Klimatu, Białystok,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-03-31 19:00
miejsce
BTL Lalki - kawiarnia teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-04-02 19:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany