11 wrzesień 2021

Podlaskie: w weekend można się zaszczepić przeciw COVID-19 w kilkunastu miejscach w regionie

W kilkunastu miejscowościach w Podlaskiem można się w weekend zaszczepić przeciw COVID-19. Mobilny punkt kontenerowy działa w Suwałkach, szczepienia są prowadzone także przy okazji różnych imprez plenerowych w regionie - poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki.
REKLAMA

Mobilny punkt w Suwałkach działa od piątku. W sobotę i niedzielę jest czynny od godz. 12.00 do 16.00 przy ul. Hamerszmita. Punkt ten działał w Suwałkach już w czerwcu. Nie trzeba się wcześniej rejestrować. Dostępne są szczepionki Moderna i jednodawkowa Johnson&Johnson.

Do szczepień zachęcają wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

"Tempo szczepień wyraźnie wyhamowało. Spoglądamy na to z dużym zaniepokojeniem, ponieważ jednocześnie obserwujemy duży wzrost zachorowań. Dodatkowo z dnia na dzień powiększa się liczba hospitalizacji. Nie możemy tego lekceważyć" - podkreśla wojewoda Paszkowski w przekazanej informacji prasowej.

"Apelujemy do mieszkańców, którzy jeszcze się nie zaszczepili, aby teraz skorzystali z takiej możliwości. Niestety, osób niezaszczepionych w naszym mieście jest większość. Dwie dawki preparatu przyjęło nieco ponad 29 tys. osób, niespełna 42 proc. wszystkich mieszkańców Suwałk. To jest wynik poniżej średniej krajowej. Widzimy, że suwalczanie mają obawy przed szczepionką, albo czują się na tyle bezpiecznie i myślą, że COVID-19 ich nie dotyczy" - poinformował prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Wojewoda podaje, że aby maksymalnie ułatwić mieszkańcom dostęp do szczepień, punkty szczepień działają przy okazji wielu imprez organizowanych w regionie w plenerze, jak najbliżej mieszkańców.

Zaszczepić się można np. podczas Międzynarodowego Święta Sąsiada nad Bugiem w Drohiczynie, Święcie Wsi w Cieszach, na festynach rodzinnych w Krajewie-Białym i Kostrach Noskach, w Nowogrodzie, Zaruziu, Rybołach, Sokołach, Wierzchlesiu czy Wyszonkach Kościelnych.

W Białymstoku wciąż działa punkt szczepie w galerii handlowej Alfa oraz na terenie Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego.(PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2021-11-27 17:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 20:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 18:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-02 19:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany