6 wrzesień 2021

Za szybko... 8 kierowców starciło prawa jazdy

fot. KMP Białystok
Białostoccy policjanci zatrzymali prawa jazdy 8 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Kierowcy pożegnali się z uprawnieniami na 3 miesiące.
REKLAMA

W weekend policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali prawa jazdy ośmiu kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych w sobotnie popołudnie na Alei Niepodległości. Kierowca suzuki jechał ulicami miasta z prędkością 132 kilometry na godzinę, gdzie obowiązuje „siedemdziesiątka”. 26-latek przekroczył tym samym prędkość o 62 kilometry na godzinę. Kolejny kierowca, który pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiące to 39-latek. Mężczyzna pędził jaguarem z prędkością 116 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Prędkość 39-latka mundurowi zarejestrowali na ulicy Kazimierza Wielkiego. Do obowiązujących limitów prędkości w obszarze zabudowanym nie zastosował się również 43-letni kierowca jeepa. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 kilometrów na godzinę na „siedemdziesiątce”. 43-latek wpadł na radar w niedzielny wieczorem. Wszyscy trzej kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Za takie zachowanie po raz trzeci w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu kierowcę czeka ponowne przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2021-11-27 17:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 20:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 18:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-02 19:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany