5 lipiec 2021

Wyrzuciła przez balkon 150 tysięcy złotych - oszustów zatrzymali policjanci

zdjęcie: Wyrzuciła przez balkon 150 tysięcy złotych - oszustów zatrzymali policjanci / fot. KMP Białystok
fot. KMP Białystok
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”. 34 i 41-latek pod koniec czerwca wyłudzili od mieszkanki miasta ponad 150 tysięcy złotych. W całym procederze młodszy z nich pełnił rolę "odbieraka", a starszy jego kierowcy. Mężczyźni z województwa dolnośląskiego usłyszeli zarzuty oszustwa. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.
REKLAMA

Białostoccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przy współpracy funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo „na policjanta”. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca na osiedlu Leśna Dolina. Wówczas do 92-latki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował, że rozpracowują grupę przestępczą, która oszukuje i kradnie od mieszkańców pieniądze. Kontynuując rozmowę rzekomy policjant poprosił o zebranie wszystkich oszczędności, jakie 92-latka ma w domu. Niestety seniorka uwierzyła w całą historię oszustów i wyrzuciła przez balkon ponad 150 tysięcy złotych.

Białostoccy mundurowi ustalili tożsamość podejrzanych o udział w oszustwie. Przy współpracy z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej, dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych po tygodniu w Suchowoli. Jak ustalili policjanci 34-latek odebrał pieniądze bezpośrednio od pokrzywdzonej, natomiast o 7 lat starszy mężczyzna był jego kierowcą. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcom województwa dolnośląskiego zarzutów oszustwa. Młodszy z nich usłyszał go w warunkach recydywy. Decyzją sądu mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.

Zgodnie z Kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W warunkach recydywy kara może być zwiększona o połowę.

Opis filmu: Pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Umundurowana policjantka podchodzi do policyjnej celi, zagląda przez wizjer, otwiera drzwi, wychodzi mężczyzna. Policjantka przy użyciu specjalnego urządzenia do wykrywania metali, sprawdza mężczyznę. Policjant w cywilnych ubraniach prowadzi zatrzymanego przez pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Policjanci prowadzą zatrzymanego przez plac. Umundurowana policjantka przy użyciu specjalnego urządzenia do wykrywania metali, sprawdza mężczyznę. Policjant w ubraniach cywilnych zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Kryminalny prowadzi zatrzymanego przez pomieszczenie, otwiera drzwi, schodzą po schodach, idą przez plac. Policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanego mężczyzny.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 46.07 MB)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Białystok
-1.2°C
wschód słońca: 07:10
zachód słońca: 15:18
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2022-11-27 11:00
miejsce
NIE PRZESZKADZAĆ - Centrum Imprez...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-27 16:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-27 18:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-27 19:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany