20 styczeń 2023

Ferie w naszym mieście

fot. nadesłane
Od poniedziałku (23 stycznia) w Białymstoku rozpoczynają się ferie zimowe. Miasto jak co roku przygotowało interesującą ofertę na ten czas odpoczynku od szkoły. Na chętnych czekają liczne zajęcia artystyczne i sportowe, warsztaty twórcze, seanse filmowe.
REKLAMA
Ferie w Białymstoku nie będą nudne, nie trzeba ich spędzać w domu czy galerii handlowej. Warto, by ten czas upłynął ciekawie, w gronie rówieśników lub rodziny. Dzieci i młodzież będą odpoczywać od zajęć szkolnych do 5 lutego. Ferie rozpocznie ok. 47 tys. uczniów ze wszystkich białostockich szkół.

Różnorodną ofertę opracowały miejskie placówki kultury i obiekty sportowe. Na młodych białostoczan czeka m.in. „Akcja Zima” organizowana przez Białostocki Ośrodek Kultury. W jej ramach odbędą się seanse filmowe i warsztaty. Spektakle i warsztaty plastyczne proponuje Białostocki Teatr Lalek, a zajęcia artystyczne Dom Kultury „Śródmieście”. Także Galeria Arsenał i Galeria im. Sleńdzińskich organizują twórcze warsztaty. Interesujące zajęcia oferuje też Muzeum Wojska. W tym czasie można także odwiedzić Epi-Centrum Nauki i Muzeum Pamięci Sybiru. Na pierwszy tydzień ferii swoje atrakcje przygotował też Stadion Miejski – to gry, zabawy, konkursy i zajęcia artystyczno-plastyczne.

Swoje pomysły na zimową przerwę od nauki oferuje również Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wśród nich jest np. półzimowisko. W tym czasie można wybrać się na lodowisko oraz pływalnie, które dodatkowo organizują specjalne kursy nauki i doskonalenia pływania. Warto też rozważyć spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Ośrodek Sportów Wodnych na Dojlidach zaprasza na spacery. Są tu piękne tereny, plac zabaw i siłownia plenerowa, a jeśli tylko spadnie śnieg, także trasa narciarska.

Ponadto, jak co roku, Miasto przyznało środki finansowe organizacjom pozarządowym, które przygotowały półkolonie i wyjazdy wypoczynkowe dla uczniów.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Białystok
0.8°C
wschód słońca: 07:00
zachód słońca: 16:22
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 19:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 17:30
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany