21 czerwiec 2022

Parada festiwalu LALKANIELALKA

fot. nadesłane
Od soboty (18 czerwca) w Białymstoku można oglądać spektakle w ramach dziesiątego Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. To wielkie święto sztuki lalkarskiej potrwa do 25 czerwca. Uroczyste otwarcie festiwalu, połączone z paradą teatralną, odbędzie się we wtorek (21 czerwca). W związku z organizowanym przemarszem w czasie parady pojawią się utrudnienia w ruchu w centrum miasta.
REKLAMA
W związku z organizacją „Parady inaugurującej X Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA” 21 czerwca (wtorek) w godz. 17.30–18.35 zamknięte dla ruchu kołowego będzie po jednym pasie jezdni na trasie przemarszu:
 • Kalinowskiego (od Białostockiego Teatru Lalek),
 • Placu NZS,
 • Liniarskiego,
 • Lipowej,
 • Rynku Kościuszki,
 • Sienkiewicza do nr 14 (Akademia Teatralna).
W tym czasie zmienione będą też trasy kursowania autobusów linii: 3, 7, 8, 10, 13, 16, 19, 20, 26, 30, 104 i 109.

Autobusy linii 7
 • w kierunku Fast pojadą ulicami: Curie-Skłodowskiej – Legionowa – Sienkiewicza –Piłsudskiego (pominięcie przystanku Piłsudskiego/Waryńskiego nr inw. 306) – Częstochowska – Lipowa i dalej stałą trasą,
 • w kierunku Piastowska  pojadą ulicami: Dąbrowskiego – Piłsudskiego – Sienkiewicza – Legionowa – Curie-Skłodowskiej i dalej stałą trasą.
Autobusy linii 8
 • w kierunku Starosielc pojadą ulicami: Piłsudskiego – Sienkiewicza – Legionowa – Curie-Skłodowskiej i dalej stałą trasą.
 Autobusy linii 10
 • w kierunku Dworca PKP pojadą ulicami: Curie-Skłodowskiej – Legionowa – Sienkiewicza – Piłsudskiego (pominięcie przystanku Piłsudskiego/Waryńskiego nr  inw. 306) – Częstochowska – Lipowa i dalej stałą trasą,
 • w kierunku Kleosina pojadą ulicami: Dąbrowskiego – Lipowa – Malmeda – Piłsudskiego – Sienkiewicza – Legionowa – Curie-Skłodowskiej i dalej stałą trasą.
Autobusy linii 20
 • w kierunku osiedla Leśna Dolina pojadą ulicami: Jurowiecka – Sienkiewicza – Piłsudskiego (pominięcie przystanku Piłsudskiego/Waryńskiego nr inw. 306) – Częstochowska – Grochowa – Kalinowskiego – Sosnowskiego i dalej stałą trasą,
 • w kierunku Elektrociepłowni pojadą ulicami: Wyszyńskiego – Sosnowskiego – Kalinowskiego – Grochowa – Lipowa – Malmeda – Piłsudskiego i dalej stałą trasą.
Autobusy linii 26
 • w kierunku osiedla Nowe Miasto pojadą ulicami: Jurowiecka – Sienkiewicza – Legionowa – Curie-Skłodowskiej i dalej stałą trasą.
Autobusy pozostałych linii w przypadku krótkich (do 10 minut – na czas przemarszu parady) zamknięć odcinków wymienionych ulic będą oczekiwały na możliwość przejazdu.

LALKANIELALKA to jedna z najtrwalszych tradycji akademickich i kulturalnych w Polsce. W tym roku świętujemy 10. edycję festiwalu w 20. rocznicę jego powołania. To także największe tego typu wydarzenie w Europie i jedyny festiwal w Polsce prezentujący szkoły lalkarskie z całego świata. Nie ma charakteru konkursu – to twórcze spotkanie, dialog, wymiana i inspiracja, splecione w dwóch nurtach (studenckim i profesjonalnym). Festiwal organizowany jest w cyklu co dwa lata, na przemian z Metamorfozami Lalek i od początku towarzyszy Dniom Białegostoku.

Harmonogram obejmujący wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest dostępny na stronie Akademii Teatralnej.

Opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Białystok
18.8°C
wschód słońca: 04:05
zachód słońca: 20:57
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2022-09-23 20:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-24 20:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 20:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 18:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany