Rozbudowa SP 17 w Białymstoku

fot. nadesłane
W Szkole Podstawowej nr 17 Specjalnej przy ulicy Rzemieślniczej 12/3 od lutego 2021 roku trwają prace nad budową nowej sali gimnastycznej, sal dydaktycznych i rewalidacyjnych. Rozbudowa placówki kosztuje Miasto prawie 4 mln 280 tys. zł. Dziś (17 sierpnia) Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansował tę inwestycję w kwocie 480 tys. zł.
REKLAMA
Dziś (17 sierpnia) w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku została podpisana umowa o dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektu służącego rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wartość dofinasowania to 480 tys. zł.

Miasto cały czas realizuje w placówkach edukacyjnych inwestycje, które umożliwiają i ułatwiają funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Aby pozyskać na nie środki, wnioskujemy o wsparcie z różnych źródeł. Cieszę się, że tym razem, na rozbudowę szkoły specjalnej numer 17, pozyskaliśmy pieniądze z PFRON-u. To około 11 procent wartości całej inwestycji – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Inwestycja w SP nr 17 obejmuje rozbudowę placówki o część dwukondygnacyjną i jednokondygnacyjną wraz z infrastrukturą techniczną, miejscami postojowymi i zagospodarowaniem terenu oraz dostosowaniem istniejącego budynku szkoły do wymogów przeciwpożarowych. W części dwukondygnacyjnej znajdą się sale do rewalidacji i dydaktyczne. Budynek będzie wyposażony w wydzieloną przeciwpożarową klatkę schodową z podnośnikiem pionowym.

W części jednokondygnacyjnej znajdzie się sala gimnastyczna z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynem. Nowa sala gimnastyczna będzie miała pełnowymiarowe boisko do siatkówki i niepełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej i mini koszykówki. Zapleczem sali będzie magazyn sprzętu sportowego, pokój nauczycieli w-f, 2 węzły szatniowo-sanitarne, toaleta dostosowana do osób niepełnosprawnych i siłownia. Inwestycja ma zakończyć się na początku lutego 2022 r.

Agnieszka Błachowska
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2021-11-27 17:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 20:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 18:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-02 19:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany