4 lipiec 2022

20 cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi

zdjęcie: 20 cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi / fot. PAP
fot. PAP
20 kolejnych cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi - podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.
REKLAMA

Byli to między innymi obywatele Angoli, Kongo, Somalii, Sudanu i Egiptu.

Próby przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach granicy chronionych przez placówki SG: Białowieża i Bohukały. SG podała, że część z migrantów przeprawiała się przez rzeki Leśna Prawa i Bug.

Dobiega końca budowa zapory na granicy. Będzie miała 187 km długości. To ogrodzenie ze stalowych przęseł, które ma pięć metrów wysokości i jest zwieńczone concertiną. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.

Z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim; wprowadzono je w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej.

Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje - wydany przez wojewodę na wniosek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów. (PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Białystok
8.5°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:58
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 19:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 18:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 19:00
miejsce
Motopub, Białystok, ul. Młynowa 14
wstęp biletowany