Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 46 Specjalnej

fot. nadesłane
Placówka przy ulicy Słonimskiej 38 zostanie rozbudowana o pomieszczenia dydaktyczne, salę gimnastyczną z zapleczem oraz parking. Miasto Białystok otrzyma dofinansowanie z PFRON na roboty budowlane dotyczące obiektu służącego rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Dziś (21 czerwca) została podpisana umowa w tej sprawie.
REKLAMA
Inwestycja obejmuje budowę nowej, trzypiętrowej części szkoły oraz jednokondygnacyjnej sali gimnastycznej z zapleczem. Parter nowego obiektu zajmą: sala gimnastyczna, sala zajęć indywidualnych, szatnie i zaplecze sanitarne – udostępnione osobom z niepełnosprawnościami. Na pierwszym piętrze zostaną zlokalizowane pomieszczenia świetlicy, pracowni plastycznej, siłownia i sala do gimnastyki korekcyjnej. Drugie piętro zajmą pomieszczenia do terapii taktylnej, pracownia fizyczna oraz taras zewnętrzny z ekspozycją roślin.

Na realizację tej inwestycji Miasto otrzymało dofinansowanie z PFRON w wysokości ponad 647 tys. zł. Wartość całej inwestycji wynosi ok. 5,36 mln zł.

To bardzo ważne, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły komfortowo korzystać z tego obiektu i bez przeszkód rozwijać aktywność sportową, uczestniczyć w rehabilitacji oraz innych zajęciach oferowanych w nowej części placówki – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Nowa sala gimnastyczna umożliwi prowadzenie zajęć z podziałem na dwie grupy ćwiczących. Zostanie wyposażona w drabinki gimnastyczne, składaną trybunę, kotarę wydzielającą salę, zestawy audio do nagłośnienia, tablicę wyników, zestaw do gry w siatkówkę i koszykówkę. Ponadto główne wejście do sali znajduje się w pobliżu istniejącego dźwigu dla osób z niepełnosprawnościami. Umożliwia on dostęp tych osób na wszystkie poziomy użytkowe zarówno nowego obiektu, jak i pozostałej części szkoły.

W ramach inwestycji zostaną wykonane instalacje sanitarne wewnętrzne i zewnętrzne, wentylacja mechaniczna, instalacja elektryczna, niskoprądowa, telekomunikacyjna i systemu sterowania oddymianiem. Zagospodarowanie terenu obejmie wykonanie nawierzchni pieszo-jezdnych na posesji szkoły oraz budowę parkingu na 12 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami.

Agnieszka Błachowska
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Białystok
18.8°C
wschód słońca: 04:05
zachód słońca: 20:57
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2022-09-23 20:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-24 20:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 20:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 18:00
miejsce
NieTeatr, Białystok, ul....
wstęp biletowany