Dyplomy dla absolwentów

fot. nadesłane
Białostocki Uniwersytet Dziecięcy jest jedną z sześciu inicjatyw funkcjonujących w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. To projekt edukacyjny, który Politechnika Białostocka prowadzi od ponad 12 lat.
REKLAMA
Podczas sobotniej uroczystości podsumowane zostały dwie edycje Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego: edycja 2019/2020, która rozpoczęła się stacjonarnie, ale po ośmiu spotkaniach została przerwana przez pandemię (projekt był wtedy współfinansowany przez samorządy miast: Augustowa, Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i gminy Sokółka) oraz rok akademicki 2020/2021, który odbył się całkowicie zdalnie. Organizację zajęć wsparł wówczas marszałek województwa podlaskiego oraz Miasto Białystok.

Politechnika Białostocka to jedna z najlepszych uczelni w skali naszego kraju. Cieszę się niezmiernie, że mieliście okazję poznać Politechnikę i wierzę w to, że w kolejnych etapach swojego kształcenia wybierzecie właśnie tę białostocką uczelnię – zwrócił się do absolwentów Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Oferta Politechniki Białostockiej jest skierowana do wszystkich grup wiekowych: od najmłodszych do najstarszych – podkreślała rektor Politechniki Białostockiej Marta Kosior-Kazberuk. – Uniwersytet Dziecięcy jest o tyle szczególny, że mamy nadzieję obudzić pasję i zainteresowania techniczne w bardzo młodych ludziach, ośmielić ich zgłębiania przedmiotów ścisłych. Mam nadzieję, że w przyszłości zostaną naszymi studentami.

Od samego początku dziecięce uniwersytety powołane na Politechnice Białostockiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Studentami Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego mogą zostać uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Podczas zajęć prowadzonych przez wykładowców Politechniki Białostockiej młodzież ma okazję rozwijać ciekawość naukową i zainteresowania przedmiotami ścisłymi. Każdego roku oferta PUD jest modyfikowana i poszerzana. Dodatkowo udział instytucji partnerskich Uniwersytetu pozwala małym studentom lepiej poznać swój region oraz miasto, w którym żyją. W realizację przedsięwzięcia włącza się cała uczelnia, oprócz pracowników i studentów Politechniki Białostockiej, zajęcia pomagają zorganizować także przedstawiciele Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Startujemy z kolejną edycją Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Do przedsięwzięcia dołączyło Miasto Białystok, Miasto Augustów i Miasto Siemiatycze. Nowy rok akademicki planujemy rozpocząć stacjonarnie, ale będziemy z uwagą obserwować rozwój sytuacji pandemicznej w kraju i dostosowywać formy kształcenia do sytuacji – zapowiedział prorektor Jarosław Szusta.

Opracowanie: Anna Kowalska
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białymstoku

kiedy
2021-11-27 17:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 20:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 18:00
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-02 19:30
miejsce
Opera i Filharmonia Podlaska - ul....
wstęp biletowany